20 pluginů do WordPressu, které vám ulehčí práci

WordPress pluginy jsou skvělými nástroji pro přidávání a rozšiřování WordPressu a práce s ním při tvorbě  webu. Dnes vám ukážeme pluginy, které stojí za to. Tyto pluginy vám pomohou nejen s tvorbou webu, ale i se zabezpečením a aktualizací pluginů samotných.

Ačkoli druh a zaměření vaší stránky určuje, které pluginy byste měli využívat, my vám dnes ukážeme ty, které se opravdu hodí pro tvorbu webu a které v DigiDay Creative – tvorba webu používáme. Existuje opravdu mnoho pluginů. Svědčí o tom i fakt, že v oficiální knihovně WordPressu se nachází něco přes 55 000 pluginů. Proto se stává, že na nějakou funkci jich najdete opravdu hodně a nevíte, který si máte vybrat. My vám s tím pomůžeme.

Důležitou součástí je aktualizace pluginů a to jak z důvodu funkčnosti tak z důvodu zabezpečení. Mohli bychom doporučit WP Favs. Úplně stačí na to, když třeba nekontrolujete administraci déle než 3 měsíce. Administraci byste měli kontrolovat často, ale tento nástroj slouží pro případ nouze, když na ni jednoduše zapomenete.

SEO pluginy

Pokud se chcete umístit dobře ve výsledcích vyhledávačů, jako například Google či Seznam, tak budete potřebovat SEO plugin, který Vám pomůže s optimalizací SEO na vaší stránce. Zde máte podle nás dva z nejlepších pro SEO.

1.     Yoast SEO

Yoast SEO

2.     The SEO Framework

The SEO Framework – Fast, Automated, Effortless.

Zabezpečení webů

Zabezpečení patří mezi jednu z vůbec nejdůležitějších částí provozování webů. Zaručí bezpečí Vašeho webu, tak i klientů navštěvujících jej.

3.     Sucuri Security

Sucuri Security – Auditing, Malware Scanner and Security Hardening

4.     Google Authenticator

Google Authenticator

Optimalizace

Stejně jako zabezpečení, tak i výkon a rychlost je něco, co je od vás očekáváno jako samozřejmost. Nemá se stát, že uživatel bude čekat dlouho na načtení obsahu. Uživatele mobilních zařízení to totiž rychle přestane bavit a začnou hledat alternativu k vašemu webu.

5.     WP Rocket

https://www.wp-rocket.me

6.     Perfmatters

https://perfmatters.io

Page Builder

Page Buildery pomáhají vytvářet komplexnější designy při tvorbě webu bez potřeby využití kódu. Pokud jste se někdy cítili omezeni základním WordPressem, tak se tyto pluginy stanou vašimi kamarády.

7.     Elementor

Elementor Website Builder – More than Just a Page Builder

8.     Beaver Builder

Beaver Builder – WordPress Page Builder

Správa sociálních medií

Sociální média můžou být využívána dvěma způsoby. Chcete zvýšit viditelnost vaší stránky pomoci sociálních medií, nebo chcete ukázat váš obsah na stránce, aby zákazníci byly zaujati a chtěli navštívit vaše sociální media. Tyto pluginy vám pomohou s oběma úkoly.

9.     Social Warfare

Social Sharing Plugin – Social Warfare

10. Instagram Feed

Smash Balloon Social Photo Feed – Best Social Feed Plugin for WordPress

Galerie

Pokud máte v plánu na váš web umístit veliké množství obrázků, fotogalerii, je více způsobů, jak toho docílit. WordPress samotný je v tomto ohledu dost limitovaný, proto se lidé nejčastěji obrací na pluginy pro obrázkové galerie.

11. Modula

Customizable WordPress Gallery Plugin – Modula Image Gallery

12. Envira Gallery

Gallery Plugin for WordPress – Envira Photo Gallery

Kontakty

Vůbec nezáleží na druhu webu, který právě vytváříte, určitě však budete chtít mít na ní nějaký způsob, jak vás kontaktovat. Formulářové pluginy toho dokáží mnohem více. Mohou pomoci s registrací uživatelů, příjímáním plateb a disponují dalšími funkcemi, které využijete při tvorbě webu.

13. Gravity Forms

www.gravityforms.com

14. Ninja Forms

Ninja Forms Contact Form – The Drag and Drop Form Builder for WordPress

eCommerce

V online světě je podstatné umět zviditelnit a prodat váš produkt. eCommerce pluginy pomáhají s internetovými prodeji a s finančními transakcemi při placení.

15. WooCommerce

WooCommerce

16. Easy Digital Downloads

Easy Digital Downloads – Sell Digital Files & Subscriptions (eCommerce Store + Payments Made Easy)

Komprese obrázků

Komprese obrázků pomáhá v optimalizaci rychlosti načítání vaší stránky. Komprese využívá zmenšení velikosti souboru obrázku, aniž by došlo k podstatnému snížení jeho vnímané kvality, což je pro tvorbu webu příhodné.

17. Imagify

Imagify – Optimize Images & Convert WebP | Compress Images Easily

18. Optimole Image Optimalization Service

Image Optimization by Optimole – Lazy Load, CDN, Convert WebP & AVIF

Fórum

Chcete vytvořit prostředí, kde mohou komunikovat ostatní uživatelé mezi sebou, aby se mohli podělit o své zkušenosti a znalosti? Potom budete potřebovat jeden z těchto pluginů, které vás s tím pomohou.

19. bbPress

bbPress

20. BuddyPress

BuddyPress

Jsme rádi, že jsme v těchto dvaceti tipech pomohli s tvorbou webu ve WordPressu a nastínili, které pluginy my v DigiDay Creative – tvorba webu používáme. Mrkněte na naše reference, ve kterých uvidíte zmíněné WordPress pluginy v akci.