Proč mít blog na svém webu

Proč mít blog na svém webu

V dnešní době je třeba mít pravidelně aktualizovaný web, abychom se prosadili ve výsledcích vyhledávačů jako je Google nebo Seznam na přední pozice ve výpisech výsledků vyhledávání. Jděme na to! Jednoduchý způsob, jak pravidelných aktualizací dosáhnout, je pečovat o blog.

Pravidelně aktualizujme

Díky pravidelnému přidávání nebo změně obsahu vyhodnotí vyhledávače náš web jako aktuální. Vyhledávače rády dávají do svých výsledků aktuální weby, na kterých se stále něco děje. Co se stalo dnes na našem webu? Ať už je to aktualizace ve formě nového obsahu, úpravy existující stránky nebo nového komentáře, je to pro nás výhoda. Kdo by nechtěl mít výhody na své straně?!

Staňme se autoritou

Lidé rádi kupují od někoho, koho považují za vysoce informovaného o tom, co prodává. Autoritu budujeme třeba tím, že jsme lidem nápomocni ve zodpovězení jejich otázek a vyřešení jejich problémů. Stát se autoritou je důležité zejména, když účelem našeho webu je prodej produktů nebo služeb.

Budujme vztahy

Když u našich blogových příspěvků povolíme komentáře, tak s námi mohou návštěvníci komunikovat. Zaměřme se na to! Odpovídejme jim na jejich dotazy, řešme jejich problémy. Kolik dotazů jsme dneska zodpověděli? Návštěvníci si v nás vybudují důvěru, která může vést k následné koupi našich produktů nebo služeb.